OBLEČENÍ

DOPLŇKY

DOPLŇKY

Příběh

Yoko má přes 40 let zkušeností v navrhování a výrobě sportovního oblečení z materiálů nejvyšší kvality. Designováno ve Finsku, kde náročné klima vyžaduje to správné vybavení. Naše produkty jsou určeny pro uživatele za jakýchkoliv okolností od venkovních a volnočasových aktivit až po ty nejnáročnější závodní podmínky, bez ohledu na roční období. Je to naše vášeň a povinnost vytvářet přesně ty produkty vyhovující požadavkům zákazníka, ať už jste rekreační sportovec anebo profesionál.

1983

První produkty Yoko vznikly, když finský lyžař Asko Autio požádal o vytvoření rukavic pro běžecké lyžování. Yoko tak učinilo a Asko dokázal zvítězit v běhu na 50 kilometrů na světovém šampionátu na norském Hollmenkolenu. Běžecké kombinézy začali vyvíjet o pár let později.

1989
Legendární lyžařský pár Harri a Marja-Lijsa Kirvesniemi zvítězili na Mistrovství světa v běžeckém lyžování ve finském Lahti v rukavicích Yoko.

1991
Nor Terje Langli byl jedním s dlouhodobých Yoko sportovců. Například na mistrovství světa v roce 1991 zvítězil ve Val Di Fiemme na Světovém šampionátu v běhu na 10 kilometrů.

2002
Na Zimních Olympijských hrách v Salt Lake City hned 9 z 12-ti možných zlatých medailí v běžeckém lyžování získali sportovci v rukavicích Yoko. Dobré je poznamenat, že všechny rukavice, ve kterých závodníci vítězili, bylo možné koupit v jakémkoliv kamenném obchodě, což předtím nebylo zvykem.