Revoluční bezúdržbová technologie Optigrip®  

„Běžkování nebylo nikdy snažší“

15681_YXS_OPTIGRIP_2
yoko_logo

Běžky objednávejte na eshopu, nebo nás navštivte na prodejně! 

Optigrip®

Co je to Optigrip®?

Optigrip® je senzační koncept pro klasické lyžování. Jedná se o lyže pro běh klasicky, které díky této technologii usnadňují lyžování. Optigrip® je směřován pro obě kategorie, jak pro výkonnostní, tak i sportovní lyžování. Aktivním nebo jen občasným lyžařům nabízíme možnost kompletně bezúdržbových běžek. V některých případech použít závodní lyže s Optigripovou technologií místo odrazových vosků.

Pro koho je lyže určena? 

Cílovou skupinou běžek Optigrip jsou lyžaři, kteří se nechtějí zaobírat mazáním lyží, lidé kteří se učí běžkovat,  pro všechny, kteří neočekávají dokonalý skluz ale chtějí si užít běžkování. 

Jak dlouho lyže vydrží? 

Patentovaná Nanotechnologie Optigrip® je výsledkem dlouhodobého vývoje a tisíce kilometrů testování. Technologie je neuvěřitelně trvanlivá a vydrží stejně dlouho jako lyže sama.

Jak lyži skladovat? 

Lyže jsou velmi jednoduché při skladování, obsluze a transportu. Povrch nezanechává žádné nečistoty, nelepí se.

Jak lyže funguje?

Lyže s technologií Optigrip® jsou založeny na vrstvě vody, která se vytváří pod skluznicí a ve spojení s nanotechnologií vzniká velké množství adheze a velmi malé tření. Adheze způsobuje, že se lyžař může odrazit, frikce naopak skluz. Rozdíly mezi přilnavostí a skluzností lyže jsou stále zvětšovány, díky vývoji nových nátěrů Optigrip.

Jak si zvolit tu správnou lyži? 

Lyže díky kompletnímu nátěru technologie Optigrip® jsou designováný jako bezúdržbová lyže. Lyže jsou lehce měkčí a nižší v jejich profilu. Tvrdost lyže nemá efekt na výkon lyže, protože lyže využívá pro odraz a skluz celou délku lyže. Takže správná délka je jediným kritériem pro volbu a funkčnost lyže Optigrip®. Obvykle se volí lyže o 5 – 20 cm nad výšku postavy. Záleží na lyžařových schopnostech. 

Jak o lyži pečovat?

Lyže je dobré pokládat na sníh, když mají shodnou teplotu se vzduchem, zvýší se tak vlastnosti běžky. Když dáte lyže na sníh přímo z kufru auta sníh pod běžkou roztaje a namrzne na ni. 

Jediné co potřebujete je čistící vodička, kterou používáte na vyčištění skluznice jednou za čas, když je skluznice znečištěná od stoupacích vosků nebo špinavého sněhu. 

Při teplotách kolem nuly +2 až -2, když sněží, nebo je neupravená stopa výrazně doporučujeme použít Optiwax Gripcare, který zabraňuje namrzání. Výrazně se zvýší funkčnost technologie. Nanecená vodička vydrží na běžce několik běžkování (mezi 4-10).

Pro údržbu běžek doporučujeme používat přípravky doporučované výrobcem, nebo šetrné k technologii. 

Optigrip lyže řez

Složení běžky Optigrip® 

① Průřez běžkou: technologie PU – polyuretan. Výhody oproti dřevu – lehčí, tvárnější a už nepracuje, to znamená, že každá běžka je stejná. Lyže je v dřevěném obalu s grafitovou skluznicí. PU odděluje od skluznice vrstva sklolaminátu. 

② Karbonová struktura

③ Odrazová plocha závodních běžek Optigrip®  3.0. 

Prodávané délky: 175, 183, 190, 197, 203

Firma YOKO se kromě závodních lyží ve svém vývojovém centru koncentruje také na vývoj Nowax lyží (bezúdržbových), pro všechny úrovně lyžování. Společně s firmou Optiwax vyvinuly absolutně bezúdržbovou technologii Optigrip, která je vhodná pro širokou škálu uživatelů, ti kteří však hledají bezúdržbové běžky s maximálním výkonem nabízí firma YOKO od sezóny 2019/20 běžky skin PRO.